Поради щодо зберігання спокою

10.04.2020

 Метушливість сучасного життя змушує нас все частіше замислюватися про те, як же знайти внутрішній спокій. Адже внутрішній світ кожної особистості повинен знаходитися в стані гармонії із власним «я» людини. 

"Щасливе життя починається зі спокою розуму" - Марк Туллій Цицерон

Короткостроковий стрес йде нам на користь - ми мобілізуємося і можемо дуже швидко адаптуватися до змін. Наше завдання - не застрягти в гострому стресі й не допустити, щоби він перейшов у стадію хронічного.

Зрозумійте свої почуття

Прислухайтесь до своїх почуттів і, головне, не бійтеся їх. Розуміння своїх почуттів дає змогу якнайшвидше шукати шляхи відновлення душевної рівноваги.

Намагайтесь не піддаватись паніці і не створюйте паніку

Намагайтеся зберігати критичність мислення, намагайтеся не емоційно, а інтелектуально оцінити ситуацію, будьте максимально уважними та сконцентруйте увагу на тому, що ви можете корисне робити.

Підтримуйте зв'язки з близькими

Не важливо, чи поділяєте ви політичні уподобання, ви зможете подискутувати про них пізніше, коли знизиться напруга. Не позбавляйте один одного підтримки, не відмовляйте один одному в увазі і доброму слові.

Знайдіть собі корисне заняття

Спокій і рівновага гарантовано підтримується, якщо у людини є чим зайнятися, особливо, якщо це заняття потрібно й іншим людям. Краще, якщо це заняття є частиною своєї життєвої місії. Як перефразував Віктор Франкл Фрідріха Ніцше: "Той, хто знає навіщо жити, може витримати майже будь-яке як" (V.Frankl, 1946).

Вчасно їжте і відпочивайте вночі

Обов'язково снідайте та обідайте, вживайте побільше сезонних овочів та фруктів.

Нічний сон дає змогу відновити сили, позитивно відображається на самопочутті.

Якщо ви нездужаєте - зверніться за медичною допомогою

Не запускайте хворобу, в стресі організм використовує свої ресурси швидко, і його потрібно підтримувати. Якщо ще не обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра - зробіть це.

Якщо ви відчуваєте пригніченість, дратівливість, напругу, тривогу, якщо у вас порушився сон, якщо ви не справляєтеся з емоціями - зверніться за допомогою

Якщо вам важко, зверніться по допомогу до тих, кому ви довіряєте і хто може підтримати вас: це можуть бути друзі, близькі, колеги, навіть просто оточуючі, дозвольте собі відчути їх турботу. Якщо така підтримка не допомагає, або її немає - зверніться до психолога або психотерапевта, вони допоможуть вам впоратися оптимальним чином.

Прості техніки, як впоратись зі стресовим станом.

Техніка 1. Глибоке дихання.

Прийміть зручну позу. Прикрийте очі. Зосередьтеся на диханні. Просто відчуйте своє дихання: вдих - видих.

Тепер зробіть максимально глибокий вдих та подумки направте повітря в область пупка. Видихайте повільно, слідкуйте, як повітря легкої цівкою виходить з тіла. Наприкінці видиху злегка підтягніть живіт.

Подихайте так 3-5 хвилин.

Техніка 2. Релаксація.

Після глибокого дихання розслабитись буде значно легше. Тому доцільно виконувати релаксацію одразу після першої техніки. Для чого потрібна релаксація? Ми не замислюємось над цим, та наше емоційне напруження постійно локалізується в тілі у вигляді м'язових затисків і гіпертонусу м'язів. Повне розслаблення звільняє м'язи і це дає змогу змінити наш емоційний стан. Краще релаксувати лежачи, та якщо у вас не має такої можливості, то прийміть зручну позу сидячи.

Сфокусуйте свій внутрішній погляд на маківці голови. Повільно пересувайте увагу від верхівки вниз по тілу і подумки давайте команду на розслаблення. Ви відчуєте своє м'язове напруження, з кожним видихом звільняйтесь від нього.

Релаксація може само заглиблюватися. Тому головне при виконанні цієї техніки не давати своєму розуму крутити стресові думки, а направляти його на розслаблення м'язів.

Перебувайте у стані релаксації комфортний для себе час. А потім глибоко вдихніть, спокійно видихніть, потягніться всім тілом та повертайтесь до своїх справ.

Техніка 3. Медитація.

Існує багато різних технік медитації, та серед них є легкі і доступні кожному практики мантра-медитації. Їх унікальність полягає в тому, що нам легко зосередити свій розум на звуках мантр, які звільняють нашу свідомість і відкривають внутрішнє джерело спокою. Ви можете просто слухати приємну музику з мантрами, чи навіть підспівувати.

А можете виконати мантра-медитацію з диханням. Наприклад є дуже легка мантра Горанга. Ви робите глибокий вдих і зосереджуєтесь на мантрі Горанга всередині. А на видиху вимовляєте Горанга вголос чи пошепки. І так продовжуєте медитувати зручний для вас час.

Така медитація не потребує ніяких додаткових зусиль, чи умов. Ви можете виконувати її будь-де та будь-коли.

Вікторія Сторожук - Блог психологині
Всі права захищені 2020
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати